יזם אינפו - משקיע
כאן נפגשים יזמים משקיעים ושותפים
 

שותף עסקי

שותף עיסקי
לפעמים אנחנו מבינים שאנחנו זקוקים לשותף עיסקי. זה יכול להיות מכל מיני סיבות. תמיכה בעבודה יום יומית , עזרה כספית לעסק , דמות שתהיה שונה ממני ליצירת מצב סינרגטי ( 3=1+1 ).
מקד את צרכיך: הבן איזה סוג של שותף עסקי אתה מחפש. מלבד הפן העסקי אל תשכח להתייחס לפן האישי רגשי. ראשית , הבן מי אתה והתאם את הדמות אותה אתה מחפש לידך. חשוב לזכור,השותף הוא כמו בן זוג , אתם עומדים לבלות ביחד הרבה שעות ביום , בזמנים טובים ובזמנים קשים.
שתף חבר: על פניו, שלב זה מהווה את הגשר הנבנה בין הרגש להגיון. בחר דמות שעליה אתה יכול לסמוך ומכירה אותך. שתף אותה בתכניות שלך. בשלב ראשון נטרל את התגובות אותן אתה שומע מחברך , תתמקד במה שאתה אומר. בשלב השני נסה לזכור מה היו התגובות. אל תנסה להבין את המשמעויות מיד , תן לדברים "להתבשל" אצלך בראש , אתה תופתע לגלות שבתהליך של שיחה ומתן זמן "התבשלות" יעזרו לך להבין את הדברים בצורה ממוקדת יותר.
חיפוש שותף: אפשרות אחת היא פרסום מודעה בעיתונות הכתובה או באינטרנט ( כמובן שהמדיה האינטרנטית עדיפה יעילה ומקובלת ). פשוט הקש בגוגל " מחפש שותף". אל תפחד מאתרים שגובים היום כסף עבור השרות , אתרים אלו הם הטובים ביותר ושיטת התשלום בהם היא בטוחה ביותר.
הטלפון הראשון: מותר להיות קורקטיים אך תשתדל להיות נחמד , זכור כי בצד השני נמצאת דמות שמחפשת אותך גם. לעולם אל תחשוף פרטים עיסקיים בשיחת הטלפון.
הפגישה: תתכונן לפגישה , עליך להחליט בינך ובין עצמך מה אתה מעוניין לחשוף ומה לא. זכור להשאיר את חלק מהקלפים קרוב לחזה,ובמידה ואתה מעוניין להחתים אותו על מסמך סודיות , אל תהסס לעשות זאת. רצוי לעשות לפחות שלוש פגישות. בין שאר הנושאים ( היסטוריה עיסקית וכו )השאר זמן לשיחות אישיות.
החלטות: לעולם אל "תסגור עיסקת" שותפות בתוך הפגישה. לך הביתה תחשוב ותעכל את הדברים.
סמוך על האינטואיציות שלך.
סיכומים: בין אם החלטת "לסגור" ובין עם החלטת שאותו אדם לא נראה לך , תמיד תקבע פגישה מסכמת, היה ג'נטלמן. אם החלטת "לסגור עסקה" , אתם יכולים להכין מסמך עקרונות ( אל תשכח לכתוב ט.ל.ח ). במידה והחלטת שלא , אמור תודה והסבר מדוע החלטת כמו שהחלטת , לעולם אינך יודע איזו הזדמנות עסקית אותו אדם יוכל להציע לך בעתיד.

מאמרים נוספים :

מהו מאזן אימה    צא ולמד