יזם אינפו - משקיע
כאן נפגשים יזמים משקיעים ושותפים
 

מנטאליות של מפסידים

מה לדעתכם עדיף?
מנטאליות של מפסידים עם מזל, או מנטאליות של מנצחים בלי מזל?

אכן,שאלה קשה. ישנן מספיק דוגמאות לחברות, שהמנטאליות שלהן הייתה חסרת כול מסורת ויכולת, ובכול זאת בתקופה קצרה, הצליחה להתרומם עד כדי אקזיט מוצלח ביותר.
בעיקר ניתן לראות זאת, בשנים האחרונות, שבהן יזמי אינטרנט למיניהם ללא כול ניסיון ובגרות עסקית עשו זאת. ללא כול מיקוד והכוונה התמזל מזלם להיות עם המוצר הנכון בזמן הנכון.
למען הסר כול ספק,אינני מזלזל בהם כלל,היכולות המקצועיות שלהם חייבות היו להיות טובות,רק שעם חיוך צדדי, אפשר להגיד עליהם: "יותר מזל משכל".

ישנם חברות,שהולכות בדרך הקשה והמסורתית,הכול "לפי הספר". מנגנון מנהל, מנוסה ומקושר ותפקוד יום יומי על פי שיטת "תואר שני-מנהל עסקים", כשלא נותר מקום, למזל להיכנס.
אני מאמין,שבסופו של דבר (הסטטיסטיקה של ההצלחות מחזקת אותי),חברות אלו יצליחו להתרומם ולייצר מומנטום של הצלחה כלכלית.

נכון,הדרך שלהם תהיה קשה יותר אבל אלו בדיוק המקרים שבהם אנחנו רוצים להיכנס לתוך מספרי הסטטיסטיקה , בגלל שהיא ( הסטטיסטיקה ) חזקה יותר מכול תיאוריה,ותמיד מנצחת.

על אף כול זאת אני אומר,אל תשאירו הרבה מקום למזל,אבל תשאירו לו טיפת מקום להיכנס...

כשאנחנו מנהלים חברה,מותר ואף חובה לגלות קצת גמישות והקשבה לדעות שונות (אך לא חובה לקבל אותן ),חובה עלינו להיות או לפחות לשאוף למושלמות , אלא אם אנחנו רוצים להצטיין בבינוניות. אם תרגישו שרוב הסביבה שלכם מסתפקת במועט, סימן שהשתלטה על החברה שלכם מנטאליות של מפסידים.
יכול להיות שאנחנו ( בתור בעלים או מנהלים) אשמים בזה? אם כן,ולא הצלחנו לצפות זאת מראש מצבינו רע מאוד. תבדקו אם אתם בעצמכם לא כאלו.....
רוב הסיכויים שחברה, שגדלה, או הפכה להיות בעלת מנטאליות כזאת,לעולם לא תצליח,
ואם בכל זאת היא הצליחה,זה רק כי היה לה הרבה מזל....

לכן,אל תשאירו מקום למזל,ואל תוותרו על הצורך במנטאליות של מנצחים!