יזם אינפו - משקיע
כאן נפגשים יזמים משקיעים ושותפים
 

פיתוח עיסקי

המושג פיתוח עסקי מגיע מצורך של ארגון חברה לגדול ולהתפתח ולעסוק שלא,בטריטוריה הטבעית שלה. פיתוח עסקי מצריך מחשבה , תעוזה , חזון , יזמות.

חברה יכולה להרשות לעצמה לחשוב לכיוונים שאינם "עיסקי הליבה" רק בזמן שאותה החברה נמצאת במצב כלכלי איתן. חברות רבות נקלעות למצוקות כלכליות ומתוך לחץ הן מתחילות לפזול למקומות זרים. מהלך של "גלישה" לשדות זרים עלול להיות מאוד קריטי.
בתחילת שנות ה – 90 לא היה עדיין מקובל שחברות  עסקו באופן מוצהר בתחומים שלא קשורים אליהם לחבל הטבור. החשש הגדול היה שהצרכנים יראו זאת בעין בוחנת ולא מפרגנת. היה מקובל לחשוב שחברה שמתחילה לעסוק בתחום שאינו מזוהה איתה ועם פעילותה אינה מקצועית.
אנשי עסקים מצאו "פיתרון" יצירתי לבעיה והחלו לפעול שלא בתחומם באופן פרטי ,הן על ידי השקעות פרטיות והן על ידי יזמות.
היום המצב שונה לגמרי  ,תרבות הצריכה והחשיבה השתנתה לגמרי. חברה שהצליחה לעבור את מכשול עסקי הליבה ועוסקת בתחומים שלא היו מזוהים איתה בעבר נחשבת כמצליחה וחזקה.
הסיסמה "אין מקום לקטנים" נולדה מתרבות זו.
ישנם דוגמאות רבות לחברות עסקים שניסו לעשות זאת ונכשלו.
לעומת זאת יש המון דוגמאות לחברות שהצליחו בגדול עם הפיתוח העסקי , לדוגמא רשתות המזון,שהיה שצריך להפעיל הרבה דמיון על מנת שנחשוב לפני 10 שנים שימכרו מחשבים בסניפים.
תחום נוסף שהצליח לזלוג בהצלחה הוא תחום היזמות באינטרנט שהוא לכשעצמו אינו מוגדר באופן מאוד ברור. פיתוח עסקי טוב הוא חזון ויזמות בריאה.