יזם אינפו - משקיע
כאן נפגשים יזמים משקיעים ושותפים
 

יזמות עיסקית באינטרנט


אם התעוררת בבוקר והתמלאת בתחושות שהנה מצאת את הדבר שאותו אתה מחפש כבר שנים על מנת להצליח , מה שדרוש לך עכשיו זה ליזום. להפוך את הרעיון למוחשי.
אז מה עושים?
שמור על הרעיון שלך: בין עם מדובר בפטנט או ביוזמה מסחרית.ככל שתשמור עליו קרוב יותר לליבך כך יגדלו סיכויך להתקדם ולהצליח. עם הזמן תהיה מחויב לחשוף מפעם לפעם את כוונותיך. בכל פעם,מחדש, כדאי להחתים את אותם אנשים או גופים אליהם נחשפת על מסמך סודיות. נוסך מוכן וכללי ניתן למצוא בקלות באינטרנט על ידי חיפו בגוגל " מסמך סודיות".
יתרון הראשוניות הוא משמעותי ביותר
בדיקת יתכנות: לפני שמתחילים במשהו יש לבדוק האם הרעיון טוב או לא? האם הוא ישים,או לא? בדיקה זו לעולם אינה יכולה לאמוד את הדברים באופן טוטאלי ומדויק אך יש לבצעה על מנת לצמצם סיכונים מיותרים. שאל את עצמך, מי יהיו הלקוחות שלי? איזה מחיר הם יהיו מוכנים לשלם עבור אותו המוצר? על איזה צורך המוצר שלי עונה?
במקרים רבים הצורך נמצא ממש מתחת לאפינו.
תכנית עיסקית: הכנת תכנית עיסקית היא חלק מאוד חשוב וקריטי להלך הדברים. בין אם תזדקק למשקיע חיצוני ובין אם לא. אם אינך מנוסה בהכנת תכנית עיסקית התייעץ עם מומחים לדבר.
בכל מקרה יש לדאוג שתוכנית זו תהיה עד כמה שניתן תואמת מציאות ומתומצתת עד כמה שניתן.
ניתן למצוא מודל קיימים של תבניות עיסקיות באינטרנט על ידי חיפוש בגוגל " תכנית עיסקית"
מימון עצמי: באם אתה מתכוון לממן לבד את הרעיון עליך להבין ולדעת את מצבך הכלכלי.
חיפוש משקיע: עליך להגיע מוכן ובטוח לפגישה עם משקיע. זכור כי משקיעים סדרתיים הם בדרך כלל אנשי עסקים מנוסים , שיש בידם יכולת להבין את הלך ההתגלגלות שלושה צעדים קדימה, לפניך , לכן היה אמיתי. לעולם אל תדבר על סכומי רווח עתידיים ואל תבטיח הבטחות שאינך יכול לחתום עליהן.
משקיעים יודעים בעצמם שאין שחר להבטחות וסכומים עתידיים. בימינו ניתן בקלות למצוא משקיעים רציניים לכל סדר גודל של השקעה על ידי חיפוש בגוגל " מחפש משקיע".
הסכמים וחוזים: לאחר שסוכמו הדברים בעל פה ,יש להכין מסמך הבנות עקרוניות שמאגד את כל ההיבטים העקרוניים עליהם הסכמת עם המשקיע , רצוי להוסיף על מסמך זה את האותיות ט.ל.ח (טעות לעולם חוזרת ) , מה שיחסוך ממך התחייבות משפטית כלשהי.
לאחר מכן , מה שנותר זה ללכת לעו"ד המתמחה בתחום בוא אתה עומד לעסוק ולחתום על חוזה.