יזם אינפו - משקיע
כאן נפגשים יזמים משקיעים ושותפים
 

איך לא חשבו על זה קודם...

אחרי ישיבה של 6 שעות בדיוטי פרי והמתנה לטיסת אל – על מלוס אנג'לס לתל אביב , סוף סוף עלינו למטוס. לאחר שהתמקמתי על הכיסא וראיתי שזה שיושב לידי ,הוא לא אחר מאשר איש עסקים מאוד ידוע בישראל ( עד היום אינני מבין מה הוא עשה במחלקת תיירים).

ברשותכם, אשאיר את שמו עימי.

כמובן שלא עברו יותר משלוש דקות עד שהתחלנו לדבר.

בהתחלה ניהלנו Small Talk קצר על המסעדות בקליפורניה , לאס וגאס וכו'. השיחה התפתחה מהר מאוד לשיחת עסקים. כמובן, שאני הייתי זה שמשך בחוטים והרי,הוא לא יכול ללמוד ממני דבר וחצי דבר על עסקים , אני כן יכולתי.

שאלתי אותו שאלה פשוטה: ספר לי על יוזמה שלך, שנכשלת בה ? הוא התחיל בזה שאמר לי ש"לעולם לא תדע להרוויח עד שלא תילמד להפסיד" , הוא המשיך וסיפר , שבאחת מנסיעות העסקים שלו בעבר הלא רחוק , אחרי המתנה ארוכה בדיוטי פרי הוא חשב לעצמו:

"למה אף אחד עוד לא הקים רשת של חדרי כושר בשדות תעופה" , והלא מדובר בתנועה של מיליארד איש שעוברים בשנה, בשדות תעופה בעולם. כשהגעתי ארצה,הוא ממשיך,מיד הרמתי טלפון לאחת מהרשתות הבינלאומיות לחדרי כושר,שבבעלותה גם מספר סניפים בישראל ובעלייה הוא גם חבר, וסיפר לו על הרעיון. כמובן, שאותו אדם מאוד אהב את הרעיון , אחד הדברים הראשונים שאמר זה "איך לא חשבו על זה קודם". מאז ועד היום אינני יודע מדוע הפרויקט לא יצא אל הפועל. הבנתי משכני לכסא שאותו אדם יכול היה לממן פרויקט שכזה , הבעיה הייתה שהוא חיפש אדם שהוא גם יזם וגם פרוייקטור מוצלח שיירים את הפרויקט. בעניי שכני לכסא היה זה כישלון בסיסי ביזמות. ברגע שעלה במוחך רעיון , הוא אומר , ואתה מאמין שיש בו צורך , לך איתו קדימה. אף אחד לא יכול לדעת את חזונך חוץ מאתה עצמך, בצורה מדויקת.ההצלחות הגדולות ביותר בעולם העסקים, נתפסו בתחילה כשיגעון רגעי של אדם. אם אתה מאמין ברעיון ומאמין ביכולות שלך לך אל תוותר.

בדוק טוב את הדרך הרצויה הנכונה והבריאה עבורך. אם אתה מנוסה מספיק , אין אפילו צורך לשתף את הסובבים אותך,בשלבים הראשונים , והלא אנחנו כבר יודעים שרובינו מוקפים ב"יועצים בגרוש" שכל כולם מלאים באינטרסים לא בריאים שלפעמים נוגדים את האינטרסים שלנו. זכור את המשפט:

" אם אין אני לי,מי לי"!